Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Coordonator transport-distributie

Salariu confidenţial
ID 845461
acum 2 săptămâni
Craiova, Dolj
Domeniu de activitate

Transport,    Administrativ / Logistică

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Candidatul ideal:
• Atenție la detalii și abilități foarte bune de comunicare;
• Abilități foarte bune de planificare, organizare și prioritizare;
• Experiența de lucru pe o pozitie similara reprezinta un avantaj;
• Flexibilitate în ceea ce privește programul de lucru;
• Cunoștinte operare calculator, Microsoft Office;
• Permis de conducere, categoria B.

Descrierea jobului
Atributii si responsabilitati principale:

1. planifica si coordoneaza operatiunile de transport si distributie, in scopul livrarii si/sau aprovizionarii si intocmeste documentele de transport;
2. raspunde pentru planificarea, organizarea si efectuarea transporturilor din cadrul societatii in conditiile si termenii stabiliti (documente insotitoare, rute de transport, respectare termene, etc );
3. asigura aprovizionarea cu combustibil a autovehiculelor din parc si tinere evidenta pentru rovignete, asigurari si ITP-uri;
4. asigura coordonаreа optima a autovehiculelor si a conducatorilor auto;
5. propune modalitati de imbunatatire a activitatii la nivelul departmentului: stabilirea traseelor optime, identificarea solutiilor privind optimizarea costurilor de transport;
6. inregistrează si prelucrează zilnic informaţiile referitoare la situaţia stocurilor pentru anumite marfuri si asigură aprovizionarea prin lansarea comenzilor catre furnizori precum si orgnizarea transportului.

Beneficii:
- loc de munca sigur, avand in vedere industria alimentara in care activeaza Compania si Grupul de firme;
- pachet salarial motivant, bazat pe performanta;
- bonuri de masa.

Descrierea companiei:
Grupul de firme Dumagas Agri, este in plina dezvoltare si are ca obiect principal de activitate productia, in sistem integrat, de carne de porc de calitate. Grupul are activitati integrate pe vertical de productie vegetala agricola, transport-logistica si depozitare de cereale, productia de sroturi si uleiuri, productia de furaj combinat, reproductia de purcei, ingrasarea si abatorizarea porcilor si productia de carne de porc de cea mai buna calitate.
Daca iti doresti sa lucrezi intr-o companie de viitor, intr-o echipa tanara, ambitioasa si dinamica, aplica la acest job si te asteptam alaturi de noi!

Daniela Mirea
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 845461