Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Contabil Senior

Salariu confidenţial
ID 869500
acum o săptămână
Alba Iulia, Alba
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Full time

Nivel carieră

Manager/Executiv

duplicate
1

STUDII/CANDIDATUL IDEAL
• Absolvent de studii superioare în domeniul economic;
• Experiență de muncă în contabilitate, preferabil într-o companie care oferă servicii de contabilitate – minim 5 ani;
• Cunoștințe legislative din Codul Fiscal și cunoștințe dе contabilitate inclusive intocmirea balantelor de verificare
• Studii superioare finalizate in domeniu;
• Certificare de expert contabil (CECCAR este un plus);
• Bune cunostinte de utilizare a calculatorului (Microsoft Office, Excel);
• Competente in ultilizarea unor programe diverse de contabilitate, de exemplu: Ciel v7, Saga, SAP, Tigris, etc.
• Abilitati de comunicare;
• Atentie la detalii;
• Persoana pragmatica, proactiva, ordonata, open minded
• Abilitatea de a lucra individual dar si in echipa;
• Seriozitate, punctualitate, responsabilitate.
• Abilități excelente de utilizare a computerului;
• Atenție la detalii și capacitatea de a gestiona sarcini multiple și complexe;
DESCRIEREA JOBULUI
• Servicii fiscale și contabile complete pentru clienții cu contabilitate externalizată
• Pregătirea și înregistrarea situațiilor fiscale, conform cerințelor locale
• Contabilitate de la A-Z la firmele primite in portofoliu ( înregistrare documente contabile in programul de contabilitate, calcul salarii , întocmire situații contabile lunare , declarații fiscal, balante, bilanț contabil )
• Menține evidența tuturor documentelor financiare cu documente justificative adecvate
• Calculul, înregistrarea şi declararea impozitelor şi taxelor către bugetul de stat
• Întocmește situațiile financiare
• Verifica bilanțul și contul de profit si pierdere
• Verifica corectitudinea inregistrarilor si a documentelor contabile
• Execută lucrări cu caracter fiscal, respectiv calculul de impozite, taxe și contribuții
• Întocmește și depune declarații fiscale și asigură reprezentarea în relația cu autoritățile
• Întocmirea situatilor anuale
• Menține relația cu clienții din portofoliu, răspunde la solicitările acestora
• Se informeaza si este al curent cu noutatile fiscale si legislative

MEDIU DE LUCRU PLACUT
PACHET SALARIAL ATRACTIV (discutabil la momentul interviului )
BONUSURI IN FUNCTIE DE REALIZARI