Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Conducător auto transport rutier de mărfuri

1.427 LEI
ID 822700
acum 2 săptămâni
Otopeni, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Transport

Ţară

Altă ţară

Candidatul ideal
Candidatul ideal trebuie:

- să dețină Permis auto, categoriile B,C,E + Card Tahograf, Atestat Profesional - Marfă;
- să aibă minim 2 ani experiență în conducerea autovehiculelor articulate (Autotractor + Semiremorcă), de mare tonaj;
- să aibă cunoștințe minime de mecanică auto și întreținere a autocamioanelor;
- să fie o persoană disciplinată, cu atitudine pro-activă în îndeplinirea sarcinilor;
- să fie rezistent la stres și să aibă capacitate de planificare a sarcinilor.

Descrierea jobului
Responsabilități:

- Transportul de mărfuri vrac, cu ansamblu de tip Autotractor + Semiremorcă, conform instrucțiunilor primite de la Dep. Logistic;
- Preluarea mărfurilor pentru transport și predarea mafurilor la locația de descărcare;
- Încărcarea optimă (la capacitate maximă) a mărfurilor, cu respectarea maselor maxime autorizate totale cât și pe axa / grup de axe;
- Întocmirea documentelor de transport aferente fiecărei curse;
- Respectarea orelor de prezentare la încărcare, respectiv livrare;
- Menținerea intactă a inventarului predat, constând în Autotractor + Semiremorcă, anexe, scule echipamente, caduri;
- Comunicarea cu Dep. Tehnic privind problemele de funcționare ale mijlocului de transport aflat în gestiune;
- Comunicarea permanentă cu Dep. Logistic privind desfășurarea transportului.

!!! Se acorda salariul minim pe economie + diurna 70 Eur / zi. !!!

Descrierea companiei
Societatea Klacska Food SRL este un operator de transport rutier, specializat in transportul vrac in cisterne de marfuri alimentare.

Klacska Food SRL
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 822700