Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Asistent(a) medical(a) pentru azil de batrani in Germania

3.200 EUR
ID 802672
acum o săptămână
Sibiu, Sibiu
Domeniu de activitate

Medical / Farmacie,    Asistență socială

Ţară

Germania

Căminul pentru vârstnici al comunității Sinagogii din Köln are o capacitate de îngrijire pentru 71 de rezidenți și este integrat într-un centru social cu grădiniță, școală primară, administrație și serviciu social.

Pentru completarea echipei noastre de asistenți căutăm, cât mai urgent, asistent(ă) medical(ă).

Responsabilități:
- ajutorarea persoanelor vârstnice în rutina zilnică, mai ales la hrană și igiena personală,
- administrarea tratamentului și a recomandărilor terapeutice, conform indicațiilor medicului,
- planificarea, desfășurarea și documentarea activităților de îngrijire,
- menținerea relației cu rudele, medicii și terapeuții persoanei aflată în îngrijire.

Cerințe:
- calificare profesională ca asistent (ă) medical(ă);
- experiența în domeniu reprezintă un avantaj, dar nu este obligatorie/ se acceptă și proaspăt absolvenți;
- dorința de a lucra independent și responsabil;
- persoană motivată, implicată și cu spirit de echipă,
- cunoștințe de limba germană (min. B1);

Oferta noastră:
- ofertă financiară atractivă, bazată pe experienta si performanta ( 2200-3200 euro brut + sporuri)
- subvenție pentru mijloacele de transport în comun;
- suport pentru relocare/asigurare cazare;
- masa de pranz (in timpul programului de lucru);
- un loc de muncă interesant, variat și exigent profesional,
- program de lucru flexibil (mai multe variante de program);
- posibilitate de perfecționare și continuare a instruirii.

Este ceea ce vă doriți? Atunci vă așteptăm cu nerăbdare întrebările și CV-urile. Ma puteti contacta si pe whatsapp, la numarul din anunt.