Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Angajam dispecer transport express international | 3.5 Tone

2.000 EUR
ID 879449
acum 3 zile
Sibiu, Sibiu
Domeniu de activitate

Transport

Ţară

Altă ţară

Nivel carieră
Mid-Level

Candidatul Ideal

S.O.S - SPEDITION firma de transport din SIBIU , este in căutarea unui dispecer talentat si dedicat pentru a se alătura echipei noastre.

Cerințe:

Experiența in domeniu minim 1 an;

Cunoașterea unei limbi de circulație internaționala nivel mediu (engleza);

Cunoștințe de operare PC, Excel nivel avansat.;

Abilitate de lucru in echipa;

Abilitați foarte bune de comunicare, planificare si organizare a activităților.

Descrierea jobului:

Responsabilități:

Coordonează activitatea flotei alocate;

Identifica soluțiile optime de transport, negociază termenii transportului;

Sa optimizeze costurile legate de transport.;

Optimizarea rutelor, comunicarea cu conducătorii auto si supravegherea desfășurării curselor;

Customer suport - oferă alternative clientului si statusuri referitoare la transport;

Negociază preturile cu transportatorii /clienții;

Oferă consultanta transportatorilor /clienților oferindu-le soluții optime;

Preia, monitorizează si finalizează comenzile de transport.;

Oferă suport pe zona de facturare si contabilitate.

Beneficii:

Mediu de lucru dinamic si interactiv;

Echipa tânără , mediu de lucru plăcut;

Instrumente de lucru moderne.

cuntan alexandru
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 879449