Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Ajutor bucatar

1.500 LEI
ID 815982
acum o săptămână
Craiova, Dolj
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Restaurant bufet Panway Craiova, situat central, pe str.A.I.Cuza(lângă Ing Bank) angajează persoană serioasă, muncitoare, cu spirit de echipă și atitudine optimistă pe post de ajutor de bucătar.
Programul de lucru este de luni până vineri, până la ora 16:00, salariul este stabilit pentru început, cu posibilitate de creștere.
Experiența în bucătărie constituie un avantaj.

AJUTOR BUCATAR

DESCRIEREA POSTULUI
Rolul postului :
Asigura suportul pentru prepararea principalelor feluri de mancare calde si reci
Descrierea sarcinilor/atributiilor / responsabilitatilor postului:
-  Debarasează şi spala vasele folosite in bucatarie;
-  Asigură curăţenia zonei de lucru cat si a bucătăriei;
-  Participă activ la întreţinerea ustensilelor de bucătarie şi a echipamentului din dotare;
-  Ţine cont de perisabilitate, termenul de garanţie, de modul în care urmează să fie folosita vesela;
-  Face prelucrările preliminare gătitului - sortează, curăţă, spală, divizează;
-  Îndeplineşte şi alte sarcini curente atribuite de către superiorul direct, în concordanţă cu necesităţile imediate ale unităţii.
- Asigură implementarea şi menţinerea standardelor de păstrare şi depozitare a produselor, semipreparatelor şi preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare în vigoare.
-  Răspunde de păstrarea în bune condiţii a ustensilelor şi vaselei;
- Respecta normele de igienă şi securitate a muncii;

Mihai Antonie
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 815982