Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Agent vanzari online

2.500 LEI
ID 821869
acum 3 săptămâni
Galati, Galati
Domeniu de activitate

Vânzări

Candidatul ideal:
A. Munca de consiliere clienti
B. Preluarea comenzilor de pe site, telefonice sau din alte surse.
C. Confirmarea comenzilor, verificarea disponibilitatii, termenului de livrare
D. Preluarea clientilor care vin direct in showroom.
E. Verificarea periodica a informatiilor afisate pe site si corectarea lor.
F. Activitati de introducere produse si corectate produse
G. Iniţierea şi susţinerea apelurilor către clienţi şi prelucrarea datelor în sistemul informatic al companiei;
H. Susţinerea către potenţialii clienţi de prezentări soluţii complexe şi servicii;
I. Identificarea nevoilor, întocmirea şi transmiterea ofertelor către potenţialii clienţi;
J. Negocierea şi închiderea ofertei;
K. Proactivitate în identificarea şi soluţionarea problemelor potenţialilor clienţi;
L. Inregistrarea datelor în sistemul informatic al companiei, pe parcursul tuturor paşilor procesului de vânzare;
M. Realizarea follow-up-ului pentru cerinţele clientului ce nu pot fi rezolvate imediat.

*Competente / Pregatirea / Experienta
Utilizarea calculatorului, a Internetului, Windows si pachetul Office, Photoshop
Cunostinte de natura tehnica.

*Aptitudini:
Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distribuitiva, simt pentru detaliu
Amabilitate
Persoana placuta.
Calm, diplomat, rational
Gandire analitica
Reactie rapida
Capacitatea de a lua decizii rapide
Descrierea jobului:
Cautam o persoana pentru postul de consilier vanzari online. Daca iti place sa lucrezi direct cu clientii si cu calculatorul atunci acesta este locul perfect pentru tine!
CV-ul il puteti depunde la adresa de email contact@garduri-balustrade.ro

contact@garduri-baustrade.ro
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 821869