Anunțul a fost dezactivat!
JobZZ.ro

Agent de turism- Elegant Travel

Salariu confidenţial
ID 821215
acum 3 săptămâni
Targu Jiu, Gorj
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Full time

Nivel carieră

Student,    Mid-Level,    Junior/Entry Level

Visul multor persoane este sa calatoreasca. Tu le-ai putea indeplini acest vis! Cum? Vino in echipa Elegant Travel!

Cautam colega entuziasta pentru agentia noastra.

Candidatul ideal
- Experienta de minim 1 an in domeniu/ sau fara experienta – studii superioare sau proaspat absolvent.
- Cunoasterea de produse turistice si destinatii turistice;
- Abilitati foarte bune de comunicare si vanzare;
- Abilitati organizatorice, dinamism, seriozitate, initiativa, respect;
- Abilitati de comunicare in limba engleza;
- Pro-activ, organizat, ordonat, punctual, spirit de echipa, creativitate;
- Cunostinte avansate operare PC ( Microsoft Outlook, Word, Excel );
- Capacitate de lucru in conditii de stress si rezistenta la munca sub presiunea timpului;
- Urmarirea obiectivelor de vanzare si raportarea zilnica a rezultatelor;
- Determinare si motivare prin propriile realizări si orientare spre rezultate.

Descrierea jobului
- Va prelua cererile de oferta, va contacta rapid clientii si va mentine legatura cu acestia pe intreaga derulare a procesului de vanzare: prelucrare oferta, transmitere oferta clienti, preluare rezervare, transmitere rezervare catre partenerul extern/front office, facturare, emitere documente de calatorie, evidenta platilor;
- Va oferi servicii de consultanta turistica potentialilor clienti;
Vrei sa fii inconjurat de oameni la fel de tineri si dinamici ca si tine si sa te dezvolti alaturi de o echipa unita si profesionista

Iti promitem o super echipa si amintiri de neuitat in Echipa Elegant Travel!