Căutăm Sales Representative
JobZZ.ro

Trainer educational pentru copii

Salariu confidenţial
ID 632628
Învăţământ / Educaţie | acum 2 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Învăţământ / Educaţie

Candidatul​ ​ideal

- Bune abilități de lucru cu copiii
- Cunostintele de programare reprezintă un plus (posibilitate de angajare pe un post de programator)
- Disponibilitate de colaborare pe termen lung
- Limba Engleză : Nivel intermeiar - avansat

Descrierea​ ​responsabilitatilor​ ​postului

- Predarea cursurilor de programare pentru copii (7- 14 ani)
- Elaborarea de propuneri privind strategia de instruire/ predare si dezvoltare a curiculei de studiu
- Asigura planificarea programelor de training pentru ziua sustinerii cursurilor
- Stabileste scopurile si obiectivele instruirii si / sau prezentarilor, precum si metodele de instruire
- Elaboreaza materialele de training, imbunatateste curriculla/programa deja existenta
- Sustine efectiv programe de training, in acord cu necesitatile si obiectivele Code School
- Realizeaza feedback / evaluare cursanti si intocmeste rapoarte de training
- Elaboreaza propuneri pentru alte nevoi identificate in timpul training-ului si face propuneri de
dezvoltare.
-Mentine in permanenta legatura cu toate departamentele pentru evaluarea nevoilor de formare a
elevilor
- Mentine legatura cu furnizorii de cursuri si managerul de proiect
-Raspunde de corectitudinea informatiilor furnizate pe durata trainingurilor
-Raspunde de respectarea procedurilor interne legate de utilizarea instrumentelor si a aparaturii de
care dispune pentru sustinrea cursurilor
-Raspunde de informarea imediata a persoanelor responsabile privind orice defectiune in
functionare a echipamentului cu care isi desfasoara activitatea
-Este responsabil de alegerea celor mai potrivite metode de formare a elevilor

Alte​ ​detalii:

-Efectueaza deplasari catre locatiile scolilor aflate in program
-Isi desfasoara activitatea recurenta in locatia din Sos. Pipera 42 ( Nusco Tower) 8 h /zi

Descrierea​ ​companiei
CodeSchool este un club privat de tehnologie al carui scop este apropierea copiilor cu varste
cuprinse intre 7 si 14 ani de domeniul IT si stiintele exacte.
In cadrul cursurilor de programare pentru copii Code School, ii invatam pe micuti cum pot folosi
tehnologia intr-un mod responsabil. Ei invata prin tutoriale simple cum sa isi creeze propriile jocuri,
aplicatii sau site-uri web. Aceste cunostinte ii ajuta pe copii sa gandeasca logic, sa isi dezvolte
creativitatea, capacitatea de intelegere si de analiza si sa lucreze in echipa.
Tehnologia face parte din viata copiilor nostri. Haideti sa-i incurajam sa o foloseasca intr-un mod
responsabil si creativ!

Distribuie pe Facebook

Salut!

Apreciem că utilizezi JobZZ.ro
și vrem să îți oferim cele mai bune servicii.

Pentru asta, te rugăm să ne răspunzi
la câteva întrebări.

Răspunde acum
Nu acum

jobs@adfaber.org
07xx xxx xxx Afişează telefonul
ID 632628