Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Senior recruiter, Junior recruiter

Salariu confidenţial
ID 807369
acum 2 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov

Secretariat / Office / Back Office,    Resurse Umane / Psihologie,    Asigurări / Consultanță

Full time

Nivel carieră

Student,    Mid-Level,    Fără studii superioare,    Junior/Entry Level

Permis de conducere
Categoria B
Limbi străine
Germană,    Engleză

Cerinte

Educatie: Studii superioare, preferabil in domeniul stiintelor sociale/ resurse umane/ economice;
Cunostinte de limba engleza (cel putin de nivel mediu) ,iar a doua limba reprezinta un avantaj;
Implicarea in activitati extracuriculare reprezinta un avantaj;
Cunostinte operare PC (MS Office) - cel putin la nivel mediu;
Abilitati de comunicare;
Abilitati de persuasiune si negociere;
Atentie la detalii;
Abilitatea de a lucra in echipa
Responsabilitati

Desfasoara activitati de cautare (sourcing) prin diverse canale si preselectie a celor mai buni candidati;
Realizeaza evaluarea comportamentala si motivationala a candidatilor prin interviuri structurate, bazate pe competente; verifica referintele oferite de acestia si elaboreaza rapoartele de interviu;
Ofera feedback candidatilor implicati in proces;
Actualizeaza permanent baza de date a departamentului de recrutare si realizeaza rapoarte periodice in legatura cu activitatea desfasurata;
Ofera suportul echipei si contribuie la baza de cunostinte a departamentului pe diverse teme de recrutare / resurse umane.

Michael Stone
ID 807369