Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Sef departament Economic Constructii SA

Salariu confidenţial
ID 813814
acum 3 săptămâni
Sibiu, Sibiu
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Full time

Nivel carieră

Mid-Level,    Manager/Executiv

Responsabilitati:
1. Contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor;
2. Verifica si corecteaza jurnalul de cumparari ;
3. Verifica si corecteaza jurnalul de vanzari;
4. Efectueaza componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
5. Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
6.Contabilizeaza si inregistreaza registrul de casa;
7. Contabilizeaza si inregistreaza deconturile;
8. Intocmeste lista obiectelor de inventar in folosinta, in conformitate cu inregistrarile contabile;
9. Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica;

Cerinte:
- studii superioare
- intocmire declaratii ANAF - lunar/trimestrial
- intocmire declaratii statistica
- verificare solduri conturi contabile
- cunoasterea legislatiei in domeniu
- Experienta in societati cu profil de constructii constituie un avantaj