Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Recrutam consultant fonduri europene in craiova

Salariu confidenţial
ID 825698
acum 4 săptămâni
Craiova, Dolj

Protecţia mediului,    Prestări servicii,    Asigurări / Consultanță

Full time

Nivel carieră

Mid-Level,    Junior/Entry Level

Responsabilitati:
Participă la întâlniri cu clienții în vederea identificării nevoilor acestora și propune metode de finanțare aplicabile, din programe/apeluri/surse românești sau europene
Pregătește prezentări privind finanțările posibile, fișe de program precum și formulare de solicitare de informații necesare stabilirii si eligibilității clientului
Evaluează sau participă la evaluarea eligibilității clientului și a ideii de proiect în baza informațiilor primite de la acesta
Păstrează legatura cu clientul, realizează minută si follow-up la întâlniri, realizează și transmite planul de lucru cu termene, responsabilități și documente necesare a fi pregătite atât către membrii echipei interne de proiect
Face propuneri privind structura parteneriatului și participă la negocierea condițiilor de parteneriat(ex: durata, aportul financiar și resursele alocate, responsabilități, activități)
Identifică și colectează informațiile necesare elaborării proiectului, în funcție de nevoi și abilități
Participă la redactarea documentației proiectului (ex: fișa de proiect, plan de afaceri, analiză financiară, studiu de fezabilitate), alături de echipă, în funcție de abilități
Construiește bugetul proiectului împreună cu clientul și în baza devizului echipei tehnice, precum și alte situații financiare solicitate prin apel
Realizează verificarea conformității administrative și a eligibilității proiectului înainte de transmiterea acesteia
Este responsabil de transmiterea formei finale a proiectului către Autoritatea Contractantă, în termen și cu respectarea cerințelor apelului
Dacă este cazul, face parte din echipa de implementare a proiectului contribuind la atingerea rezultatelor și a indicatorilor asumați, precum și la raportarea tehnico-financiară a proiectului către Autoritate
Participă la workshopuri, conferințe, întâlniri care prezintă interes pentru firmă
Raportează către șeful de department , realizează situații și raportări la solicitarea conducerii pe informațiile deținute și în forma solicitată
Îndeplinește sarcinile de lucru cu conștiinciozitate și în termen
Propune sesiuni de instruire în interesul firmei și cu dezvoltare personală și participă la ele, fiind responsabil pentru obținerea certificărilor aferente
Cerinte:
Experiență obligatorie în domeniul consultanței în management pentru accesarea fondurilor europene în elaborarea cererilor de finanțare, planurilor de afaceri, studiilor de (pre)fezabilitate, studiilor de piață, analizei cost-beneficiu;
Experiență în implementarea proiectelor cu finanțare din fonduri europene precum: dosare de rambursare, acte adiționale, rapoarte de progress/durabilitate, etc;
Experiență în scriere și implementare de proiecte cu fonduri;
Persoană analitică, disciplinată, ordonată, cu motivare interioara și dorința de a învăța permanent.
Seriozitate, spirit proactiv, capacitate de coordonare
Atitudine independentă și pozitivă, orientare puternică către rezultate;
Abilități de comunicare, seriozitate, corectitudine, capacitate decizională și spirit de echipă, confidențialitate, fidelitate, loialitate față de companie;
Avantaje: studii economice, stiinte politice sau relatii internationale, certificări in domeniu (Manager de Proiect, Expert Fonduri Europene, Expert Achizitii Publice etc)

Alina Mogos
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 825698