Anunțul a fost dezactivat!
JobZZ.ro

Proiectant in productie mobilier

Salariu confidenţial
ID 672753
Grafică / Webdesign / DTP | acum 3 luni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Grafică / Webdesign / DTP

  Permis de conducere: Categoria B

Angajam proiectant intr-un colectiv de tineri creativi, in cadrul uneia dintre cele mai bune firme de profil din tara.

CERINTE:
· studii superioare (obligatoriu in arhitectura/ design interior/ proiectarea de mobilier);
· cunosterea avansata a unor softuri cum ar fi Autocad , Rhino, Solidworks, Sketchup, 3DMAX, precum si a softurilor folosite la randering: V-Ray, Keyshort, Lumion.
· cunoastere Microsoft OFFICE, Photoshop
· avantaj - experienta in proiectare mobilier sau design interior;
· cunostinte legate de tipurile de materiale folosite in industria mobilierului- in principal PAL, MDF, structuri metalice, materiale compozite
· capacitate de comunicare, organizare si lucru in echipa;
· abilitati de relationare si flexibilitate in abordarea problemelor;
· eficientizarea timpului de lucru si respectarea termenelor
· inventivitate, creativitate, simt spatial, precizie, capacitate de invatare;

DESCRIEREA JOBULUI:
· identifica in detaliu nevoile si consiliaza clientii in ceea ce priveste amenajarea cu mobilier sau amenajarea unui spatiu in functie de cerinte.
· concepe in format 3D(randari) proiectele de mobilier pe baza discutiilor cu clientii;
· identifica si propune accesoriile pentru mobilier.
· realizeaza randari cu produsele, materialele si finisajele alese cand este cazul;
· prezinta clientului proiectul;
· realizeaza oferta de pret si o transmite clientului
· avantaj - abilitatea de a castiga orice client si negociere unor termene favorabile pentru ambele parti
· finalizeaza proiectele in baza masuratorilor si necesitatilor clientilor cu definirea detaliilor si informeaza clientul cu privire la modificarile aparute;
· relationeaza cu departamentul de proiectare si lansare in productie, privind proiectul, executia si finalizarea lui;
· pastreaza confidentialitatea informatiilor, proiectelor si documentelor legate de firma;
· studierea in permanenta a noutatilor din domeniu

Punct de lucru: Soseaua Berceni nr 8 ,Bucuresti
Program de lucru: L-V 9.00-18.00
Doua sambete pe luna 10:00-14:00 daca este cazul
Data incepere: oricand

SALARIU:
de la 3000 lei. Aprecierea salariului depinde si de nivelul de cunostinte al candidatului.Exista posibilitatea castigarii procent din proiecte.

DESCRIEREA COMPANIEI:
Firma noastra produce mobilier din pal, lemn masiv, mdf , sticla, fier.
Mobilierul nu este standardizat, totul se face in functie de spatiul si dorintele clientului.
Suntem pe piata de mai bine de 17 ani si ne bucuram de un portofoliu impresionant.

site: www.glassworks.ro
facebook: Glassworks Romania