Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Menajera apartamente in regim hotelier

2.000 LEI
ID 835546
acum 15 ore
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Full time

Nivel carieră

Junior/Entry Level

Program de lucru
Luni - Sambata sau Marti-Duminica
10:30 - 18:30
Salariu 2000 lei

Zona Piata Amzei

Candidatul ideal

- Punctualitate;
- Atentie la detalii;
- Livrarea muncii la standardele de calitate agreate;
- Persoana motivata, proactiva si responsabila.

Abilitati

- Organizare
- Planificare;
- Comunicare si lucru in echipa;
- Capacitatea de a lua decizii si de a-si asuma responsabilitati;
- Lucrul cu termene limita;
- Capacitate de adaptare la noi informatii;
- Capacitatea de lucru in conditii de stres.

Responsabilitati si sarcini:

- Responsabilitatea consta in a avea grija si de a pune la dispozitie tot ceea ce este necesar pentru camerele de inchiriat si in alte zone din spatii comune, destinate oaspetilor.

Sarcini:

-sa curete camerele, holurile si alte incaperi, manual sau folosind echipament de curatenie;

-sa curete si sa dezinfecteze baile;

-sa schimbe asternuturile in camera, spalat geamurile, jaluzelele, curatat/aspirat peretii

-sa schimbe sapunuri, sampoane, geluri de dus, prosoape, precum si alte produse necesare;

- sa spele si a calce lenjeriile, prosoapele si accesoriile puse la dispozitie pentru camere.

-sa furnizeze mancare si bauturi incluse in serviciile hotelului acolo unde este cazul

-sa faca alte eventuale servicii (curatenie suplimentara, calcat lenjerie) oferite de proprietate oaspetilor.

- sa fie responsabila in raport cu aparatura si materialele utilizate: aspiratoare, maturi mecanice, stergatoare de praf, prosoape, detergenti etc.
 - sa raspunda de curatenia holurilor din fata intrarilor in camera/apartamente, scarilor de acces si ascensoarelor;
- sa indeplineste orice dispozitie data de sefii ierarhici superiori .
- sa primeasca oaspetii, sa-i indrume catre camera si sa le ofere informatiile necesare;

Telefon 0752757696

MARCEL
ID 835546