Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul

Inginer/Tehnician sisteme de Securitate/ Inginer profil elec

Salariu confidenţial
ID 811215
acum 3 zile
Craiova, Dolj
Domeniu de activitate

Inginerie / Tehnologie

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Companie privata angajeaza personal pentru instalatii electrice, instalatii de curenti slabi, retele de cablare structurata, sisteme de securitate, sisteme de semnalizare incendiu.

Cerinte:

- Cunostinte de instalare, punere in functiune si service pentru echipamentele de securitate, protectie la incendiu, automatizari, audio-video, IT&C;
- Absolvent de liceu, scoala profesionala (minim);
- Absolvirea unei facultati cu profil tehnic reprezinta avantaj;
- Curs tehnician sisteme de securitate/ inginer sisteme de securitate/ electrician/ inginer profil electric - cerinta obligatorie;
- Bune abilitati de organizare a timpului de munca;
- Abilitati de comunicare si capabil de lucru eficient in echipa;
- Persoana responsabila, ordonata, organizata;
- Disponibil pentru lucru in sistem planificat si in conditii de santier;
- Permis de conducere categoria B - reprezinta avantaj;
- Cazier curat- cerinta obligatorie;
- Dorinta de a incheia o colaborare pe termen lung.

Principalele responsabilitati:
- Realizeaza lucrari de instalare si pune in functiune pentru sistemele de securitate, semnalizare incendiu, automatizari, instalatiile elctrice, etc;
- Completeaza rapoartele si fisele pentru interventiile de service/ mentenanta efectuate;
- Efectueaza operatiuni necesare extinderii a sistemelor existente la beneficiari (cablare, conectare etc);
- Derulare activitati de service si mentenanta preventiva/corectiva pentru sistemele/ instalatiile electrice deja existente;
- Configureaza echipamentele instalate cu ajutorul software-ului si intervine operativ pentru rezolvarea incidentelor;
- Intocmeste lista de echipamente, piese de schimb si consumabile in functie de necesitati;
- Raspunde de existenta sculelor si uneltelor, pe care le are in primire pe inventar;
- Se consulta cu seful de echipa si departamentele de Proiectare/Ofertare pentru a identifica cele mai bune solutii tehnice;
- Analizeaza cauzele defectelor si propune actiuni preventive pentru a le inlatura;
- Disponibilitate la deplasari in cadrul santierelor din Craiova cat si pentru cele din tara.

Se ofera:

- Contract individual de munca incheiat pentru perioada nedeterminata;
- Salarial negociabil in timpul interviului in functie de studii, experienta in domeniu si calificari;
- Suport logistic pentru desfasurarea activitatii;
- Cazare si diurna pentru deplasarile in tara;
- Mediu de lucru placut si la cele mai inalte standarde de calitate;
- Oportunitati de promovare.

Trimite-ti CV-urile voastre la adresa de email: resurseumane@nibaco.ro.