Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Asistenta medicala stomatologie

Salariu confidenţial
ID 827298
acum o săptămână
Constanta, Constanta
Domeniu de activitate

Medical / Farmacie

Full time

Nivel carieră

Junior/Entry Level

Ne dorim colaborarea cu o persoana serioasa, punctuala si cu spirit organizatoric.

Cerinte:
- absolventa a unei scoli posticeale de asistente sau a facultatii de asistente medicale si inscrisa in Ordinul Asistentilor Medicali
- nu este necesara experienta, ci doar dorinta de a lucra si a invata

Descrierea jobului:
- programarea telefonica a pacientilor
- asistarea medicului stomatolog in timpul tratamentului dentar
- asigura pregatirea materialelor necesare tratamentelor dentare conform instructiunilor medicului
- curatarea si sterilizarea instrumentar medical
- dezinfectarea uniturilor dentare dupa fiecare pacient
- asigurarea curateniei in cabinet pentru desfasurarea optima a actului medical

Locatie: Step Dental, bd. Alexandru Lapusneanu 73, zona Trocadero

Program full-time: luni-vineri 10-18

Daca esti interesat/a asteptam cv-ul tau pe adresa stepdental@yahoo.com