Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Agent / Consultant Imobiliar

Salariu confidenţial
ID 845490
acum 6 zile
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Imobiliare

Ne marim echipa!
Esti in cautarea unui mediu de lucru placut si dinamic? Iti place sa lucrezi in echipa si ai capacitati anteprenoriale? Poti intelege nevoile clientilor? Daca raspunsul este da, locul tau este in echipa ViConcept Properties.
Pasiunea pentru vanzari este o caracteristica de baza pentru membrii echipei din Departamentul de Vanzari, deoarece negocierea si vanzarea produselor imobiliare si serviciilor de consultanta din portofoliul companiei, precum si indeplinirea target-ului lunar sunt scopurile fiecarui membru, in parte.

Descrierea jobului

Cunostinte si Aptitudini:

- Cunostinte avansate despre tehnici de vanzare si negociere;

- Abilitati excelente de comunicare si persuasiune;

- Operare PC: pachetul Office (Excel, Word, PowerPoint) – avansat;

- Perseverenta;

- Cunoasterea pietei si a reglementarilor legislative in domeniul imobiliar;

- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu/avansat, scris si vorbit;

- Inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);

- Capacitate de organizare si de gestionare a timpului de lucru, precum si de prioritizare a sarciniilor(finalizarea sarcinilor pentru indeplinirea termenelor, capacitate de a dezvolta mai multe proiecte simultan)

- Capcitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;

- Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu clientii si colegii.

- Excelent communicator;

- Aptitudini excelente de scriere si redactare;

- Spirit de echipa, receptivitate, comunicator.

RESPONSABILITATI SI SARCINI

- Promovarea produselor imobiliare si a serviciilor de consultanta din portofoliul companiei;

- Calificarea lead-urilor, ofertatrea, organizarea vizionarilor si prezentarea proprietatilor;

- Lucreaza indeaproape cu echipa de marketing pentru a dezvolta campanii eficiente.

- Analizeaza concurenta;

- Consilierea clientilor, gestionarea obiectiilor, negocierea conditiilor contractuale;

- Indeplinirea obiectivelor zilnice;

- Folosirea instrumentelor si procedurile companiei;

- Identificarea celor mai eficiente canale pentru a ajunge la potentialii clienti;

- Abordarea zilnica a potentialilor client (cold calling);

- Intocmirea saptamanala a raportului de activitate desfasurata;

- Respectarea procedurilor si protocoalelor de lucru, in termenele stabilite de superiorul ierarhic;

- Comunicarea si informarea periodica a beneficiarilor serviciilor noastre;

- Participarea activa la sedinte interne;

- Respectarea clauzelor de confidentialitate.

Beneficii:

Bonus de performannta;

Masina de serviciu;

Telefon mobil, laptop.

Descrierea companiei

ViConcept Properties este o companie concentrată pe oferirea de servicii de consultanță în sectorul imobiliar. Avem un portofoliu diversificat de servicii furnizate, dezvoltând solutii pentru urmatoarele servicii: Management de Proiect Evaluări Active Administrare Proprietăți Dezvoltare și Planificare Vanzari si Inchirieri proprietati imobiliare din Bucuresti si Ilfov
Ocupa-te acum de cariera ta!
Ai nevoie de mai multe informatii? Atunci contacteaza-ne la numarul 0742121192 sau trimite-ne CV-ul la adresa :
anca@victoriainvest.ro