Anunțul a fost dezactivat!
JobZZ.ro

Agent Check In - Menzies Aviation Romania

1.785 RON
ID 632582
Prestări servicii | acum 2 luni
Cluj-Napoca, Cluj
Domeniu de activitate

Prestări servicii

Tip job

Full time (normă întreagă)

Nivel carieră

Fără studii superioare

  Limbi străine: Engleză

Candidatul ideal:
-să aibă cunoştinţe foarte bune de limbă engleză;
-sa fie absolvent de liceu cu diploma de bacalaureat ;
-să aibă cunoştinţe bune de operare PC şi cunoştinţe de utilizare a mijloacelor moderne de comunicare;
-să fie un bun communicator;
-să fie capabil să inţeleagă şi să respecte instrucţiunile verbale şi scrise transmise de către superiorii direcţi şi de către conducerea societatii;
-să aiba o ţinută şi un comportament ireproşabil;
-să fie capabil să lucreze în regim de program inegal de lucru / raportat la orarul curselor companiilor deservite;
-să fie capabil să lucreze în echipă;

Responsabilitati:
- înregistrează pasagerii şi/sau bagajele acestora : verifică rezervările pasagerilor şi documentele de călătorie, alocă locuri pasagerilor luând în considerare locurile pre-rezervate, cântăreşte bagajul/bagajele pasagerilor şi introduce datele în sistemul computerizat impus de compania deservită.
- se asigură că greutatea şi dimensiunile bagajelor sunt în limitele cerute de către compania deservită şi că bagajele de cală sunt etichetate corect
- îndrumă pasagerii către poarta de îmbarcare alocată zborului respectiv
- se asigură că bagajele sunt trimise la banda de bagaje
- identifică pasagerii ce necesită asistentă specială şi le acordă serviciile de care aceştia au nevoie
- imbarcă pasagerii: verifică cărţile de îmbarcare şi documentele necesare pentru zbor, acompaniază pasagerii care necesită pre-îmbarcare, verifică bagajele de mână şi le colectează pe acelea care nu se incadrează în limitele admise asigurându-se că aceste bagaje sunt transportate la cala de bagaje.

Beneficii:
- mediu de lucru profesionist;
- posibilitati reale de promovare;
- training;
- pachet salarial motivant;