JobZZ.ro

Agent Check In - Menzies Aviation Romania

Salariu confidenţial
ID 632582
Prestări servicii | acum 2 săptămâni
Cluj-Napoca, Cluj
Domeniu de activitate

Prestări servicii

Tip job

Full time (normă întreagă)

Nivel carieră

Fără studii superioare

  Limbi străine: Engleză

Candidatul ideal:
-să aibă cunoştinţe foarte bune de limbă engleză;
-sa fie absolvent de liceu cu diploma de bacalaureat ;
-să aibă cunoştinţe bune de operare PC şi cunoştinţe de utilizare a mijloacelor moderne de comunicare;
-să fie un bun communicator;
-să fie capabil să inţeleagă şi să respecte instrucţiunile verbale şi scrise transmise de către superiorii direcţi şi de către conducerea societatii;
-să aiba o ţinută şi un comportament ireproşabil;
-să fie capabil să lucreze în regim de program inegal de lucru / raportat la orarul curselor companiilor deservite;
-să fie capabil să lucreze în echipă;

Responsabilitati:
- înregistrează pasagerii şi/sau bagajele acestora : verifică rezervările pasagerilor şi documentele de călătorie, alocă locuri pasagerilor luând în considerare locurile pre-rezervate, cântăreşte bagajul/bagajele pasagerilor şi introduce datele în sistemul computerizat impus de compania deservită.
- se asigură că greutatea şi dimensiunile bagajelor sunt în limitele cerute de către compania deservită şi că bagajele de cală sunt etichetate corect
- îndrumă pasagerii către poarta de îmbarcare alocată zborului respectiv
- se asigură că bagajele sunt trimise la banda de bagaje
- identifică pasagerii ce necesită asistentă specială şi le acordă serviciile de care aceştia au nevoie
- imbarcă pasagerii: verifică cărţile de îmbarcare şi documentele necesare pentru zbor, acompaniază pasagerii care necesită pre-îmbarcare, verifică bagajele de mână şi le colectează pe acelea care nu se incadrează în limitele admise asigurându-se că aceste bagaje sunt transportate la cala de bagaje.

Beneficii:
- mediu de lucru profesionist;
- posibilitati reale de promovare;
- training;
- pachet salarial motivant;

Distribuie pe Facebook

Salut!

Apreciem că utilizezi JobZZ.ro
și vrem să îți oferim cele mai bune servicii.

Pentru asta, te rugăm să ne răspunzi
la câteva întrebări.

Răspunde acum
Nu acum

Diana Toderas
07xx xxx xxx Afişează telefonul
ID 632582