Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Account Receivable cu limba germana

Salariu confidenţial
ID 822988
acum o săptămână
Brasov, Brasov

Secretariat / Office / Back Office,    Contabilitate / Traduceri,    Bancar

Full time

Nivel carieră

Mid-Level,    Junior/Entry Level

Principalele tale responsabilitati vor fi:

- Procesarea tranzacțiilor de creanță; raport de vânzări / declarații de cheltuieli și facturi diverse;
- Prelucrarea documentelor contabile interne (corecții, reclasificări etc.);
- Controlarea documentelor procesate pentru a asigura exactitatea (mai ales la sfârșitul lunii);
- Comunicarea și cooperarea cu supervizorul pentru a se asigura că cerințele sunt îndeplinite în termenele convenite;
- Activități de colectare;
- Comunicarea cu clientul (inclusiv alte departamente interne), agenții de turism, birourile de vânzări sau alte părți externe în legătură cu activitățile procesate și rezolvarea problemelor.

Profilul candidatului ideal:

- Diploma de licență, în finanțe contabile sau domenii conexe sunt plus;
- Experiența profesionala în domeniul este un plus;
- Limba germana si engleza la nivel intermediar sunt esențiale;
- Cunostinte nivel mediu de Excel și Word sunt esențiale;

Ce oferim?

- Asigurare medicala;
- Asigurare de viata;
- Contributie la pensie privata;
- Pachetul de zile de concedii este mai mare cu 2 zile decat cel standard, iar in masura in care acumuleaza experienta in cadrul companiei se mai adauga inca o zi;
- Abonament Bookster;
- Reveral bonus;
- Discount la diferite banci, precum si la Vodafone si Orange;
- Bonusuri de maternitate/paternitate;
- O anumita suma acordata lunar pentru gradinita privata.